Zavrieť
 Zavrieť

DEVELOR Slovakia

Všetky kontakty
Magazín  

Nájdené medzi službami a riešeniami

 • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
Všetky služby

Nájdené medzi inými zdrojmi

 • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
Prezrite si všetky zdroje
  Kontaktujte nás

Kedy?

14. októbra 2021 14:00 - 15:30

Kde?

ZOOM business - detaily vám zašleme po potvrdení registrácie

Pre koho?

Pre interných HR profesionálov a manažérov

Lídri a tímy často fungujú intuitívne. Takýto samovznikajúci spôsob spolupráce je síce prirodzený, nesie však so sebou riziká. Noví členovia tímu majú ťažkú prácu, ak chcú pochopiť, ako sa veci skutočne majú, čo je očakávané a čo zasa zavrhované v tímovej interakci. Lídri môžu narážať tiež – v ich hlavách tím funguje podľa kultúrneho kódu, ktorý sa ale nezhoduje s realitou.

O kultúre tímu sa nedá len rozprávať

S podporou HR alebo aj z vlastného uváženia niekedy manažéri prídu s návrhom “Poďme si zadefinovať, ako sa chceme v tíme správať.” Je to skvelá iniciatíva. Často to môže skončiť na úrovní deklaratívneho mudrovania a “správnych odpovedí.”

Takáto akademická diskusia zapadne rýchlo do zabudnutia, pretože nemá emočnú stopu, a často ani implementačný plán – ako veci zmeniť, ak je treba. Navyše, problém nastáva už pri tom, ako vlastne tú debatu viesť? Čoho sa budeme držať?

Pomenovať si dimenzie tímovej kultúry je dobrý odrazový mostík, ktorý v programe na káve spoznáte. Registrujte sa ešte dnes a získajte 90 minútový prehľad v kocke. Zažite si vybrané elementy, podiskutujte s kolegami z HR branže a zodpovedzte si otázku: “Je toto aj pre našich ľudí? A aký je prínos?”

Podrobte kultúru tímu skúške, z ktorej vyjde silnejšia

Kultúrny kód tímu je interaktívny prístup k nastaveniu tímového protokolu s využitím vedecky potvrdených dimenzií tímovej kultúry od autorky Erin Meyer.

Vhodením tímu do rôznych simulácií sa kultúra prejaví v akcii. Po simuláciách tím konfrontujeme s tým, že na jednej strane deklarujú niečo (“Jasné, že chceme mať spolupracujúcu kultúru.”) no v zápale diania robia iné (súťažia medzi sebou, hoci nemusia, nesnažia sa o pomoc…). Tento zážitok spojený s diskusiou je základ, na ktorom tím vybuduje svoj vedomý kultúrny kód aj kroky, ktoré urobí pre jeho zavedenie do realty.

V rámci jednodenného  osobného stretnutia s tímom pracujeme na kľúčových dimenziách tímového fungovania:

 • Spolupráca – sme spolupracujúci alebo súťaživí?
 • Vedenie – sme hierarchickí alebo rovnostárski?
 • Rozhodovanie – ideme zhora, alebo konzenzuálne?
 • Dôvera – chceme si dôverovať, alebo ani nie?
 • Spätná väzba – sme priami alebo náznakoví?

Tieto dimenzie (a ďalšie voliteľné) nie sú čierno-biele. Tím sa hýbe na škále. Všetky dimenzie, škálu a to ako s ňou narábať vám predstavíme na virtuálnej káve, stačí sa registrovať. Pokiaľ chcete o programe vedeť viac skôr, kontaktujte nás.

Na online káve si rozvojový program Kultúrny kód tímu ochutnáte

Počas 90 minút, ktoré spoločne strávime diskusiou o aspektoch tímovej kultúry chceme minimálne pokryť:

 • Ukážky z programu workshopu:
  • Cvičenie “Verejná hra”
  • Sebahodnotenie kultúrnej mapy tímu
 • Predstavenie konceptu Culture Code a jeho prínosu pre jednotlivé tímy
 • Názor klienta – Ako hodnotí program manažér tímu, ktorý si ním prešiel.
 • Otázky, odpovede a odporúčania, ako postupovať

Za jeden a pol hodiny spoznáte jeden z najnovších programov DEVELORu vhodný pre podporu tímov. Zažijete si vybrané aktivity a získate tak osobné poznanie či a ako by ste know-how o kultúrnom kóde tímu mohli využiť u vás.

Štvrtkovým popoludním zameraným na kultúrny kód tímu vás prevedú

Martin Kunc | Senior tréner, Managing Director

Martin bol pri zrode programu Kultúrneho kódu tímu. Martin je výsledkovo orientovaný a diskusie o mäkkých aspektoch tímovej spolupráce nie sú jeho najobľúbenejšou činnosťou. Program Kultúrného kódu založený na práci Erin Meyer je však natoľko prakticky a uchopiteľný, že práve Martin v posledných mesiacoch je hlavným propagátorom tohto riešenia pre tímovú spoluprácu a podporu súdržnosti.

 

Jana Polláková | Konzultantka,

Jana ako u viacerých iných inovácií z dielne DEVELORu je nositeľkou koncepčnej a obsahovej stránky programu. Je hnacou silou formalizovania

Tešíme sa na vás na virtuálnom workshope k podpore tímovej kultúry a spolupráce už v októbri.

Registrujte sa do 12.10. 12:00

Po registrácii Vám zašleme potvrdenie aj pozvánku do kalendára. Potom už je všetko pripravené, aby ste s nami preskúmali kultúrny kód vášho tímu.