Zavrieť
 Zavrieť

DEVELOR Slovakia

Všetky kontakty
Magazín  

Nájdené medzi službami a riešeniami

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
Všetky služby

Nájdené medzi inými zdrojmi

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
Prezrite si všetky zdroje
  Kontaktujte nás

V našom blogu Výroba video vizitiek I. ste mohli nahliadnuť do zákulisia prípravy trénerských video profilov. Ako to však chodí, plánovanie a papierová forma sa len málokedy na 100% pretaví do skutočnej podoby. Na scénu prichádza tréma, rušivé okolnosti, svetlá kamery, časový stres, snaha vyzerať čo najlepšie… a to aj u skúsených trénerov, ktorí sú zvyknutí pravidelne vystupovať pred rozmanitými skupinami účastníkov tréningu.

Pozrime sa teda spolu s našimi troma trénermi na to, ako celé natáčanie prežívali a aký mali pocit, keď sa nakoniec videli:

Dana NemcickaDanka Jelínková

Čo bolo najťažšie?

Ak človek robí aktivitu, ktorú predtým nikdy nerobil, tak bez ohľadu na to, ako je pripravený, ma pomerne výrazný stres a obavy. Oplatí sa niekedy vypadnúť zo zóny pohody a oprášiť si, aké je to prežívať nové veci. Pre mňa to bola výborná nová skúsenosť a znovu som o kúsok šikovnejšia. Myslím, že by som to po druhý raz zvládla už lepšie. Mimochodom, môj výstup sa mi v konečnej podobe vôbec nepáči. Divne intonujem, nejako ťahám slova na konci… pamätám si, že to vzniklo preto, lebo som rozmýšľala nad ďalšou vetou…

Čo nabudúce inak?

Nabudúce by som sa určite ešte lepšie pripravila. Je to síce o našej improvizácii, aby sme boli prirodzení, ale ako sa hovorí: “Základom úspešnej improvizácie je dobrá príprava”.

Udialo sa počas natáčania aj niečo vtipné?

Vtipné bolo to, že sme vôbec neboli vtipní, hoci si myslím, že v našom tíme je to pomerne silná stránka.  Teraz ale išlo o silné témy a nejako sme to nevedeli nadľahčiť. Asi sme v tom naozaj naplno – celým telom aj dušou. A to je asi dobre. 🙂

 

gabika debnarova smallGabika Debnárová

 Čo bolo najťažšie?

Najťažšie počas nakrúcania bolo nekoktať, nebreptať a nežmurkať do kamery 🙂 – a predsa som žmurkla. V rámci prípravy som zistila aké ťažké je do 1,5 minúty vložiť myšlienku s príbehom a naozaj sprostredkovať niečo iné, zaujímavé… A  nakoniec vidieť sa – no katastrofa – prvé pocity: prečo rozprávam tak rýchlo, prečo sa neusmievam, prečo som taká umelá?

Čo nabudúce inak?

Urobila by som to viac neformálne, viac uvoľnene, možno v exteriéri, viac prirodzenejšie, nie staticky sedieť a ja by som sa chcela viac usmievať :), pohybovať a hovoriť pomalšie. Ešte by som urobila spoločnú tímovú video vizitku, možno niečo hravé a uvoľnené, veď na našom internom tréningu trénerov som videla, že vieme byť aj hraví aj profesionáli.

Udialo sa počas natáčania aj niečo vtipné?

Maťa Georgievová mi počas môjho nakrúcania hovorila: “Usmievaj sa,” a po natočení svojej video vizitky skonštatovala: “Veď to nie je smiešne, pri tom sa nedá smiať, fakt je to ťažké.”

Zoltan SzaboZolo Szabo

Čo bolo najťažšie?

Vo svojom vstupe som mal hovoriť o zážitkovom učení. Chcel som o ňom hovoriť tak, aby to diváka nalákalo na zážitok. Pred kamerou som však zlyhal. Nevedel som sa vykoktať. Slová som prežúval ako suchú slamu, a namiesto toho, aby som ich vypúšťal do vzduchu, som ich prehĺtal a dusil sa nimi. Tempo mojej reči, pauzy medzi slovami a občas aj zafarbenie hlasu zneli ako hlas tajomnej pani z webového prekladača v beta verzii, ktorá nevníma význam vety, len roboticky dáva dokopy slová. Neustále som sa pýtal sám seba, prečo to tak robím? Kam sa stratila moja schopnosť byť prirodzeným? Čím viac som nad tým rozmýšľal, tým to bolo, samozrejme, horšie. Určite to poznáte.

Čo pomohlo?

Pomoc prišla zvonku. Od všetkých ľudí v sále, ale najmä od Lenky zo štúdia LeRan, pretože tak, ako mnohým zúčastneným, aj mne sa páčila a svojím úsmevom zmäkčovala tvrdosť reality. Nebudem vám o nej písať, treba ju zažiť.

Čo si si z toho vzal ty sám?

Ľudia sú často prekvapení z toho, ako veľa ich naučia zážitky. Zabúdajú na to, že zážitok je v skutočnosti to isté, ako skúsenosť hravou formou.

V tréningoch komunikácie hovoríme o tom, aké je dôležité udržať kontakt s druhým pre to, aby prijal našu správu. Cestou z nakrúcania video vizitiek mi pri šoférovaní napadlo, že možno s druhými hovoríme nielen preto, aby sme s nimi boli v kontakte. Možno s nimi hovoríme aj preto, aby sme boli v kontakte s našimi myšlienkami. Sami so sebou.

Všetky video vizitky nájdete TU.

videovizitky stripe

Poraďte si s hybridnou prácou

Stiahnite si náš e-book plný overených tipov od expertov.
Zlepšite svoje fungovanie v hybridnom svete.

Súvisiace články