Zavrieť
 Zavrieť

DEVELOR Slovakia

Všetky kontakty
Magazine  

Nájdené medzi službami a riešeniami

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
Všetky služby

Nájdené medzi inými zdrojmi

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
Prezrite si všetky zdroje
  Kontaktujte nás

Sociomapovanie® tímov pracujúcich na diaľku vo vzdelávacej spoločnosti

BIZNIS VÝZVA

Tím vzdelávacej spoločnosti sa v čase karantény ocitol tak ako mnohé tímy na home office. Potrebovali si potvrdiť predpoklady o dobre nastavenom fungovaní tímu a ubezpečiť sa, že dobre znášajú stav karantény a izolovanej práce. Taktiež chceli využiť výstupy diagnostiky na retrospektívu a strategické plánovanie.

CHARAKTERISTIKA TÍMU A SITUÁCIE

8-členný tím pozostáva z 5 full-time a 3 part-time zamestnancov (vrátane líderky tímu). Ide skôr o pracovnú skupinu, kedy členovia tímu tvoria výkon samostatne a nie sú od seba natoľko navzájom závislí.

Tím spolu fungoval už dlhšiu dobu a hľadal metódu, ktorá by im lepšie zmapovala oblasti komunikácie a spolupráce. Predpokladal sa len malý rozdiel medzi aktuálnym a želaným stavom.

Ľubica L.
Líderka tímu

“Uvedomila som si, že potrebujem ľudí viac prepájať medzi sebou a nemusím byť ústredná postava pri zabezpečovaní informovanosti.”

“Tento externý pohľad na naše fungovanie bol pre mňa veľmi užitočný. Tiež bolo príjemné, že niekto iný na chvíľu zdieľa moju potrebu rozvoja tímu so mnou.”

SOCIOMAPOVANIE AKO ODPOVEĎ

Spoločnosť DEVELOR už dlhodobe spolupracuje so spoločnosťou QED Group ako výhradný dodávateľ metódy Sociomapovanie® tímov na Slovensku. Metóda má niekoľko modulov, no najčastejšie využívaný je modul komunikácie a spolupráce. Naši partneri pre aktuálnu situáciu, kedy sa množstvo ľudí ocitlo na home-office vyvinulo špeciálny modul, ktorý okrem komunikácie a spolupráce mapuje aj dôležité aspekty spolupráce na diaľku.

Vychádzajúc z týchto informácií sme využili sociomapovanie ako najvhodnejšiu metódu.

BENEFITY PROJEKTU

  1. Všetky fázy prebiehajú online. V aktuálnej situácii je veľkou výhodou, že dotazník, konzultácie aj workshop prebiehajú v online forme.
  2. Zainteresovanie všetkých členov tímu. Členovia tímu sú zahrnutí nielen do vyplňovania dotazníka, ale aj do spoločného workshopu a interpretácie. V rámci nadväzujúcich krokov sa tak ľahšie zaviažu k plneniu dohodnutých pravidiel komunikácie a spolupráce.
  3. Jednoduché a rýchle meranie. Dotazník obsahuje 8 otázok + 1 otvorenú a jeho vyplnenie zaberie maximálne 10 minút (aj cez mobil). Nie je potrebné sa nikam prihlasovať ani nič sťahovať.
  4. Ľahko pochopiteľná vizualizácia výsledkov. Systém používa metaforu krajiny – pracuje s parametrami výšky a vzdialenosti a nabáda tak k interpretácii samotných účastníkov. Pod vedením skúseného facilitátora tak rýchlo identifikujú možné bariéry a problémy.
  5. Prvá sada máp je zdarma. Naši partneri QED Group v aktuálnej náročnej situácii ponúkajú prvú sadu máp zdarma. Môžete si tak nástroj vyskúšať a sami posúdiť jeho benefity. V cene je tímová správa aj individiduálne správy pre každého člena tímu. Konzultácia je platená.

VYHODNOTENIE PROJEKTU

Aj keď v tomto konkrétnom prípade sa situácia aktuálneho verzus optimálneho stavu komunikácie dramaticky nelíšila, pomohla líderke identifikovať svoju pozíciu ako možné “hrdlo” komunikácie a potrebu nechať väčší priestor tímu na hľadanie vlastných riešení. Jednotlivým členom tímu umožnila uvedomiť si väčšiu potrebu komunikácie medzi členmi full- a part-timerov.

Ak máte záujem, oboznámiť sa bližšie s podrobnosťami z tejto prípadovej štúdie, nechajte nám vašu e-mailovú adresu a zašleme vám 20-stranovú verziu v PDF.

Poraďte si s hybridnou prácou

Stiahnite si náš e-book plný overených tipov od expertov.
Zlepšite svoje fungovanie v hybridnom svete.