Zavrieť
 Zavrieť

DEVELOR Slovakia

Všetky kontakty
Magazín  

Nájdené medzi službami a riešeniami

 • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
Všetky služby

Nájdené medzi inými zdrojmi

 • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
Prezrite si všetky zdroje
  Kontaktujte nás

Čo spája motiváciu, vzdelávanie manažérov a Beatles?2581-motivacio_30

Ak by sme mali urobiť hitparádu tréningových programov, nemuseli by sme sa nad ňou dlho zamýšľať. V tejto hitparáde by lámali rekordy tréningy zamerané na motiváciu, podobne ako hudobná skupina s účesmi á lá mop.

Asi každá spoločnosť zameraná na rozvoj má svoj obohraný hit, ktorý púšťa od rozličných interprétov, na rozličných prehrávačoch a v rozličnom tempe pre rozličné skupiny. Napriek tomu dobrí lídri stále hľadajú spôsoby ako zvýšiť spokojnosť svojich zamestnancov a zefektívniť organizáciu.

Jeden z inovatívnych programov Develoru, postavený na úspešnej publikácii Daniela Pinka, prináša novú paradigmu na tréningový trh, podobne ako Beatles, keď priniesli nový zvuk do hudobného priemyslu. Myšlienky, ktoré Daniel Pink teoreticky rozvádza vo svojej knihe, pomáhajú tréneri Develoru aplikovať do praxe. Ak by sme pokračovali v hudobnej analógii, vonkajšia motivácia sa dá prirovnať k starej, obohranej platni, ktorá je už zaprášená, nudná – vec minulosti.

Hlavnou myšlienkou tréningu Motivácia – vnútorná sila – je vytvorenie takého pracovného prostredia, ktoré podporuje tvorivosť, sebarealizáciu a vlastný rozvoj zamestnancov. Inými slovami, vytvoriť prostredie, v ktorom zamestnanci vnímajú prácu ako svoju obľúbenú činnosť, kedy je každým dňom motivujúcejšie dosahovať svoje ciele a posúvať hranice vlastného výkonu.

Ak manažéri budú pracovať na tom, aby sa pracovisko mohlo byť spájať s výrazom ROWE, môžeme dosiahnuť vyššie popísaný stav. Čo je ROWE? – dozviete sa na tréningu, ktorý Vám pomôže vytvoriť práve takéto pracovné prostredie.

Aké výsledky sa dosiahli vďaka vnútornej motivácii?

Aj keď sme si vedomí toho, že príjemná pracovná atmosféra je sama o sebe hodnotou, Motivácia 3.0. nie je iba o dobrej nálade zamestnancov. Znamená takú tvorivú silu, ktorú žiadny líder nemôže ignorovať. Ovocím vnútornej motivácie sú aj také úspešné projekty ako post-it, či Wikipédia. Tá je výsledkom práce dobrovoľníkov a ich vnútornej motivácie. Jednoznačne predčila projekt najväčšieho softvérového giganta a úsilie odborníkov na písanie encyklopédií a editorov – vytvorenie online encyklopédie, na ktorom pracovali v bežnom pracovnom čase. Ide o jeden z najuchopiteľnejších úspechov, kedy interná motivácia zvíťazila nad externou.

Čo sľubuje Motivácia 3.0?

Tréning je určený primárne pre manažérov, ktorí sa oboznámia s pojmami ako ROWE, FedEx deň, alebo osobnostný typ I a pomôže im vytvoriť kultúru Motivácie 3.0 na pracovisku.

Témy, ktorým sa v programe venujeme:

 • Inšpirácia v práci manažéra
 • Nebezpečenstvo externých motivátorov
 • Komponenty vnútornej motivácie
 • Vytváranie ROWE
 • Vnútorná motivácia a ROWE
 • Skúsenosti s Flow (prúdenie) pri práci
 • Manažérske nástroje pre zvýšenie Flow (prúdenia)

Tréning prináša nasledovné výsledky:

 • Výraznejší úspech
 • Vedomé použitie motivátorov
 • Motivovaní jednotlivci
 • Zlepšený výkon v spoločnosti
 • Lepšia atmosféra na pracovisku, spokojnejší zamestnanci

Ak ako manažér tiež pracujete na prepojení vnútornej motivácie vašich zamestnancov na obchodné výsledky vašej spoločnosti, kontaktujte nás v prípade záujmu o viac informácii alebo detailnejšiu ponuku na info.slovakia@develor.com.

Poraďte si s hybridnou prácou

Stiahnite si náš e-book plný overených tipov od expertov.
Zlepšite svoje fungovanie v hybridnom svete.