Zavrieť
 Zavrieť

DEVELOR Slovakia

Všetky kontakty
Magazín  

Nájdené medzi službami a riešeniami

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
Všetky služby

Nájdené medzi inými zdrojmi

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
Prezrite si všetky zdroje
  Kontaktujte nás

Posádka, ktorá osídli Mars bude mať na sebe okrem miliárd očí pozorujúcich ich postup aj niekoľko jasných úloh. Na skutočnej misii budú očakávania a nároky vysoké. My vás pozývame pridať sa na simulovanú vzdelávaciu misiu.

Gamifikovaným tréningom Misia Mars učíme adaptívny leadership. Na túto misiu sa síce viete dostať aj bez špeciálneho výcviku, musíte byť však odhodlaní učiť sa novému. Komplexitu dobývania Marsu sme pre účely tréningu trochu zjednodušili, stále však budete súčasťou tímu s troma kľúčovými špecializáciami.

Akých hrdinov teda Misia Mars: Adaptívny leadership potrebuje?

Hľadajú sa inžinieri

Raketa, rovery, drony, elektrina, umelá atmosféra, solárne panely, komunikačná sieť. Nemálo je v zodpovednosti inžinierskej špecializácie.

Inžinieri sú v našej tréningovej misii tí, ktorí majú na zodpovednosť, aby všetky technické nevyhnutnosti po ceste aj po pristátí na Marse fungovali.

Bez ich expertízy môže posádka veľmi rýchlo zistiť, ako skutočne chladný je Mars (priemer -81 ºC) či aké je dýchať v atmosfére stokrát redšej než na Zemi.

Sú nevyhnutní biológovia

Vyvíjanie potravy, pestovanie rastlín, budovanie skleníkov, filtrácia vody, hľadanie dôkazu života. To je to, čo poháňa biológov vpred.

Hoci sci fi filmy sa nám snažia vytvoriť predstavu, že v marťanstom podzemí na nás číhajú minimálne dvojmetroví zelení marťania, ktorí nemajú lepší zámer, než spraviť si z nás vývar, realita bude niekde úplne inde. Marťanský život síce bude dobre schovaný, no bude úplne iného charakter.

Biológovia sú tí, na ktorých plecia padne privilégium a zodpovednosť nasýtiť nielen prvú posádku, ale aj vytvoriť sebestačnú kolóniu, ktorá sa nebude musieť spoliehať na “importované” potraviny zo zeme.

Bez geológov to tiež nebude úspech

Hľadanie zdrojov vody, lávovej tuby na život, prieskum terénu a gravitačných účinkov, hľadanie nerastných zdrojov.

Vieme síce čosi o tom, ako Mars vyzerá, no skutočné poznanie tohto červeného neznáma príde až po tom, čo pochopíme jeho zloženie, objavíme nerastné bohatstvo a zistíme, ako z neho vyťažiť užitočné zdroje pre ľudí.

Potrebujeme celistvý tím, ktorý vedie adaptívny líder

Aj keď sú na misii tri tímy špecialistov, ich konečný zámer je jednotný – spraviť z Marsu útočisko pre ľudský druh. A teda nie je nečakané, ak aj geológ bude robiť prácu inžiniera, ak biológ bude pomáhať so zberom vzoriek hornín a ak sa inžinier chytí výskumu.

Premenlivosť, neistota, komplexita a nejednoznačnosť (tzv VUCA), ktorej bude posádka na misii čeliť si vyžaduje adaptívny leadership. To neznamená pozíciu, ale prístup, postoj a sadu zručností, ktoré umožnia úspech – naplnenie zámeru.

Spoznajte Adaptívny leadership a Misiu Mars

Misia Mars je jedinečný gamifikovaný tréning postavený na príbehu kolonizácie Marsu.

Vďaka nemu máte šancu spoznať a pochopiť princípy adaptívneho leadershipu, ktoré vám ako lídrovi, či členovi tímu, pomôžu lepšie fungovať v dnešnom premenlivom svete.

Ak vás zaujíma o Marse viac, napíšte nám prípadne sa registrujte na online kávu o tomto tréningovom programe.

Poraďte si s hybridnou prácou

Stiahnite si náš e-book plný overených tipov od expertov.
Zlepšite svoje fungovanie v hybridnom svete.

Súvisiace články