Zavrieť
 Zavrieť

DEVELOR Slovakia

  Všetky kontakty
  Magazín  

  Nájdené medzi službami a riešeniami

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
  Všetky služby

  Nájdené medzi inými zdrojmi

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
  Prezrite si všetky zdroje
    Kontaktujte nás
  Prechod na hybridný systém prináša riziká aj výhody

  Obrovské množstvo spoločností pod vplyvom pandémie plánuje a už aj realizuje transformáciu na hybridný office - časť ľudí pracujúcich v kancelárii, zatiaľ čo íní pracujú z domu.

  Tento nový prevádzkový model prináša zamestnancom väčšiu flexibilitu a sľubuje tak vyššiu angažovanosť a produktivitu.

  Okrem mnohých výhod existujú však aj značné riziká. Vedenie hybridných tímov a organizácií si vyžaduje nový štýl vedenia a rutín.

  Vedomé riadenie zmien a tréningy pre manažment a zamestnancov na to, ako fungovať v normále sú kľúčovými faktormi úspechu.

  Insight 1

  Kultúra až na prvom mieste

  Revízia firemnej kultúry, hodnôt a noriem je logickým prvým krokom pri prechode do hybridného fungovania. Je to nevyhnutné, aby nám nevznikli v jednej firme dva paralelné svety.

  Do tohto procesu je potrebné zapojiť celú organizáciu. Vhodným prvým krokom bude online prieskum podporený štrukturovanými rozhovormi a skupinovými diskusiami. Zmena kultúry však nepríde slovami, ale skutkami.

  Ľudia nezmenia svoje presvedčenie tým, že o ňom hovoria, musia zmenu zažiť, aby jej uverili.

  Nová kultúra by mala priniesť súdržnosť a spolupatričnosť, či už vaši zamestnanci pracujú na diaľku, alebo vo vašich kanceláriách.

  Insight 2

  Spolupráca na lavici obžalovaných

  Spolupráca a komunikácia sú zvyčajne Achilovou pätou organizácií. Toto sa v rozptýlených a hybridných týmoch a organizáciách znásobuje. Dokonca to môže viesť k tvorbe frakcií a hlbšiemu triešeniu, pokiaľ nevyvinie firma vedomú snahu tomu predísť.

  Musíte pracovať na komunikácii a spolupráci v rámci tímov a medzi oddeleniami, pretože silové myslenie môže zmenami ešte zosilnieť. Programy na podporu súdržnosti tímu sú nevyhnutné pre podporu spolupráce.

  Tímová sociomapa je skvelým nástrojom na zhodnotnenie a zlepšenie komunikácie a spolupráce dôležitých tímov.

  Insight 3

  Práca na diaľku sa dá natrénovať

  Hybridné fungovanie si vyžaduje nové kompetencie manažérov aj zamestnancov. Vaši kolegovia potrebujú byť vyškolení online a offline kurzami, aby sa dokázlali vhodne adaptovať novému spôsobu práce.

  Tréningové programy zamerané na vedenie ľudí na diaľku a manažovanie hybridných tímy sú dôležité – dajú lídrom do rúk súbor nástrojov pre zvládanie hlavných výziev v oblasti motivácie, kontroly a supervízie.

  Séria tréningov Efektívna práca z domu zasa vyzbrojí kolegov vhodnými zručnosťami a technikami na to, aby mohli maximalizovať osobnú produktivitu pri práci z domu alebo na diaľku.

  Naše služby súvisiace s hybridnou prácou

  Potrebujete pomôcť s hybridnou prácou?

  Pozhovárajme sa a vytvorme vhodné riešenie pre vás.
  Zanechajte nám svoj kontakt a čoskoro sa vám ozveme.