fbpx

Ako na talentový program

Chantal, účastníčka talentového programu, zdieľa svoje rady, ako vyťažiť čo najviac z rozvoja. Zolo, náš tréner, pridáva pár postrehov k tomu, ako úspešný program rozvoja talentov viesť.

Pripraviť sa a použiť naučené

Príprava je kľúčom úspechu v každom ľudskom snažení.

Kvalitne pripravený talentový program je šitý na mieru.

Zadanie programu musíme pochopiť, s klientom revidovať a hľadať optimálne riešenie. Żahrnúť samotných talentov a ich nadriadených do formovania obsahu je nevyhnutné. Potom už môžeme pripraviť obsah. Tréner však musí byť stále pripravený reagovať na nové potreby a impulzy skupiny. Nič nie je horšie, než krabičkové riešenie s podnadpisom “Vyriešime všetko,” od ktorého navyše účastníci nevedia, čo očakávať.

Zodpovedný účastník získa viac

Vyťažiť najviac z obsahu dokáže ten účastník programu rozvoja talentov, ktorý vie, čo ho čaká, čo ho zaujíma, dokáže sa pýtať k veci. V duchu nášho prístupu rozšíreného učenia klientom radíme pracovať s fázou PRED spustením vzdelávania, a samozrejme aj fázou PO tréningu. Nechať všetko len na tréningový deň je mrhaním vzácnymi zdrojmi.

Rozvoj pasívne nefunguje

Metódy, ktoré účastníkov rozhýbu

Vedomosti, ktoré je možné vytiahnuť z účastníkov, je vhodné týmto spôsobom zdieľať. Metódy, ktoré tréner použije počas talent programu volí tak, aby maximálne aktivoval účastníkov k učeniu, skúšaniu a rozvoju. Samozrejme, nedá sa to so všetkým, no v maximálnej možnej miere.

Zapojte sa

“Dobrý deň, rozvíjajte ma!” nie je dobré nastavenie mysle na rozvoj. Čím skôr prelomí účastník svoje interné bariéry, čím aktívnejšie sa začne zapájať, tým skôr a viac vyťaží z priebehu jednotlivých dní talent development programu. Samozrejme, účastník v roli pasívneho konzumenta získa z programu tiež. No spolutvorbou sa prínos rozvoja zmnohonásobí.

Rozmýšľate, ako na talenty?

Preberme to spolu!

Napíšte nám!

Sebapoznanie a spätná väzba

Čím lepšie sa poznáme, tým viac sa vieme rozvíjať.

Dostatok priestoru na spätnú väzbu

Zodpovedný tréner vie, že spätná väzba na zažitú situáciu a správanie je tým najvýživnejším zdrojom poznania a rozvoja. Práve preto ju zahŕňa do každého bloku programu rozvoja talentov, ale aj medzi ne. Vždy odporúčame a podporujeme talentov zapojených do programu, aby si pýtali – a dávali – spätnú väzbu nielen na tréningu ale aj mimo neho.

Odvaha vnímať

Rast si vyžaduje odvahu. Talent, ktorý nazberá silu ísť do “rizika” situačných cvičení a vypočuť si pozitívnu aj rozvojovú spätnú väzbu získa maximum sebapoznania. A ak prenesie hlad po sebapoznaní aj mimo tréningovú miestnosť, má postarané o stály rozvoj.

Zapamätateľné učenie

Zážitok vytvára emóciu. Emócia zlepšuje zapamätateľnosť.

V tréningu nič nie je “len tak, pre srandu.” Aj zábavné prvky plnia svoj účel v tom, aby zvýšili pozornosť účastníkov. Pri všetkých zážitkových prvkoch v programe tréningu pre rozvoj talentov má tréner očakávanie a zámer.

Choďte do toho s energiou.

Chantal na videu to vystihla úplne skvele: “Nič nie je horšie, než brať talentový program ako povinnosť.” Ak ste do programu vybraní, berte ho ako zážitok, výzvu, choďte do neho s energiou a UŽITE SI to, čo je pre vás pripravené. Opäť platí, že s týmto postojom a správaním získate viac, než uhundraným prežívaním.

Uvažujete, kde začať?
Začnime rozhovorom.

Napíšte nám!

Vzájomný rozvoj

Skupina je zdroj

Tréner, ktorý vie, čo robí, maximálne podporuje zdieľanie a vzájomné učenie sa v skupine. Zo zážitkov vyťahuje závery, na minulých skúsenostiach potvrdzuje teóriu v praxi. Tréner nemôže byť jediným zdrojom učenia, práve naopak – zdrojom poznania je skupina, skúsenosti, zdieľanie, zážitok, reflexia – tie metódy, ktoré tréner vhodne použije. To je tiež čaro dobrého (nielen) talentového programu.

Vnímajte seba aj iných

V každej tréningovej skupine nájdete množstvo zdrojov poučenia. Sú nimi vaše vlastné zážitky, názory, ale aj tie vašich spoluúčastníkov a samozrejme, aj trénera. Je na vás – účastníkovi – aby ste boli ochotní z nich čerpať.

Ako na program rozvoja talentov?

 

Zaujíma vás viac? Napíšte nám a do 24 hodín sa vám ozveme!

Meno a priezvisko (povinné)

Email (povinné)

Mobil

Predmet správy

Text správy

Zadajte uvedený kód:Odoslaním súhlasíte so spracovaním uvedených osobných údajov spoločnosťou DEVELOR Slovakia s.r.o. pre účely reagovania na vašu požiadavku. Všeobecné zásady ochrany osobných údajov nájdete na tejto stránke.


Alebo nám priamo zavolajte.

+421 (0) 2 4569 2988

Na tomto čísle nás zastihnete počas pracovných dní určite medzi 9:00 – 16:00.

Ak náhodou nie, určite sa vám ozveme späť, prípadne nám napíšte správu cez formulár vedľa.