fbpx

Čo znamená byť angažovaný v práci

Čo je engagement?

EE pictureEngagement znamená pozrieť sa tvárou tvár niektorým mylným predstavám, s ktorými sa stretávame v každodennej praxi spoločnosti. Pomerne veľa spoločností realizuje prieskum spokojnosti zamestnancov a sú spokojní, ak sú zamestnanci spokojní so svojou prácou. Avšak engagement siaha ďalej než je spokojnosť s prácou. Vidíme spoločnosti so spokojnými zamestnancami, ktorí pracujú od 9.00 do 17.00 hod. za plácu, ktorú si zaslúžia. Hovoria, že sú spokojní, ale my zvážime počúvať konkurenciu, ktorá ponúka trochu lepší balíček odmien.

Niektoré spoločnosti merajú šťastie zamestnancov a možno zistia, že zamestnanci sú šťastní na svojom pracovisku, radi pracujú so svojimi kolegami, milujú team-buildingové akcie, napriek tomu spoločnosti nedávajú svoj plný potenciál.

Angažovaný zamestnanec je vnútorne oddaný hodnotám a cieľom spoločnosti, snaží sa excelovať a vie, že každodenné prispievanie k cieľom spoločnosti obohacuje jeho vlastný rozvoj a prispieva k jeho sebavedomiu.

Prečo je engagement dôležitý?

Angažovaní zamestnanci sú ochotní pracovať nad rámec svojich povinností, aby dosiahli lepší výkon. Angažovaný manažér rieši problémy spoločnosti počas cesty domov nie preto, že musí, ale preto že ho to baví. Angažovaný predavač v hobby obchode nachádza potešenie v tom, že pomáha zákazníkovi objaviť najlepšiu farbu a štetec na vymaľovanie jeho kúpeľne. Angažovaný konzultant v popredajnom servise auto predajne je pripravený preskúmať každý detail automobilu a poskytnúť riešenie problému, ktorý majiteľ auta ani nenahlásil.

Neprekvapí nás fakt uvádzaný spoločnosťou Hay Group, že spoločnosti  s angažovanými zamestnancami sú produktívnejšie až o 43%. Angažovaní zamestnanci prispievajú k lepšej zákazníckej skúsenosti a lepšia zákaznícka skúsenosť produkuje lojálnejších zákazníkov a zvyšuje tak obrat spoločnosti.