Close
 Close

DEVELOR Slovakia

Show all contacts
Magazine  

Nájdené medzi službami a riešeniami

  • Please, type at least 3 characters in search input to find solutions.
Všetky služby

Nájdené medzi inými zdrojmi

  • Please, type at least 3 characters in search input to find resources.
Prezrite si všetky zdroje
  Kontaktujte nás

Moje antidesatoro Work Life Balance pre šéfov

CZ Pedro1. Pokiaľ chce niekto kariéru, musí si to tvrdo odpracovať. Vyjasni si s členmi tímu, že pracovná doba a dovolenka sú socialistické prežitky pre lajdákov.

2. Mylne sa preceňuje angažovanosť a motivácia ľudí. Naopak, rozvíjaj u svojich podriadených odovzdaný prístup. V anketách obľúbenosti vraj vyhrávajú tí vedúci, ktorí svojim kolegom obohacujú o pracovnú tematiku medové týždne v Thajsku, nedeľné obedy a štedrovečerné hostiny. Takže zabezpeč mobily a prenosné počítače pre celý tím a nauč byť ľudí neustále on-line.

3. Kto má čas sa po práci predvádzať v posilňovniach, behať po parkoch nebo vysedávať na pive s kamarátmi, má príliš mnoho energie a mal(a) by si mu rozhodne pridať prácu.

4. Vieš, ako robiť talent manažment po korpirátsku? Schopným jedincom nalož toľko úloh, že začnú v práci pravidelne prespávať. Vraj si občas zdriemnu i v Googli, tak čo?

5. Náročné úlohy s pondelkovým termínom u seba podrž aspoň do piatku popoludnia. Aspoň poznáš, kto je schopný dýchať pre firmu a na koho myslieť pri rozdeľovaní prémií. Porady tímu plánuj prednostne miesto obeda.

6. Z firemných priestorov pomôž odstrániť všetky rušivé faktory. Žiadne kuchynky, kreslá, kaviarničky, záhradky, stolný futbal, ani fontánky na vodu.

7. Utni hneď na začiatku akékoľvek diskusie v súkromnej rovine so svojimi podriadenými i medzi nimi navzájom.

8. V prítomnosti nadriadených – a tak, aby si toho ostatní všimli – sa posmievaj návrhom na pružnú pracovnú dobu, čiastočné úväzky žien na materskej, firemné škôlky, home office pre dochádzajúcich a pod. Nie ste chránená dielňa, ale komerčná spoločnosť.

9. Nevymäkni a nezabaľ to. Zatni zuby a vydrž do chvíle, kým tvoji ľudia prídu o všetkých kamarátov, koníčky a rozpadne sa im rodina. Vytrvalosť sa ti oplatí. Potom budú mať konečne čas už iba na prácu.

10. Choď ľuďom príkladom v odovzdanom prístupe k životu a práci. Prémiovú zložku mzdy utrácaj za alkohol alebo iné antidepresíva. Na prvé jedlo dňa si skoč neskoro poobede cez ulicu do fastfoodu. Všade jazdi autom a taxíkom. Lístky do kina a do fitka nechaj prepadnúť. Každý rok si na Vianoce kúp nové tenisky na behanie – pretože nie je nikto, kto by ti inak darček po rokoch zanedbávania kamarátov chcel dať. Skús vydržať čo najviac darček nerozbaliť. Propaguj tabakový priemysel. Zabezpeč si poriadny pitný režim v počte šálok kávy, pretože vodu pijú lúzri. Proste sa staraj, aby Tvoji ľudia videli, že si ochotný pre firmu položiť vlastný život.

Petr Moravec, Senior Tréner & Konzultant @ DEVELOR Czech

Poraďte si s hybridnou prácou

Stiahnite si najnovší e-book plný overených tipov na to, ako fungovať v hybridnom nastavení.

Related articles