Zavrieť
 Zavrieť

DEVELOR Slovakia

  Všetky kontakty
  Magazín  

  Nájdené medzi službami a riešeniami

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
  Všetky služby

  Nájdené medzi inými zdrojmi

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
  Prezrite si všetky zdroje
    Kontaktujte nás

  Moje antidesatoro Work Life Balance pre šéfov

  CZ Pedro1. Pokiaľ chce niekto kariéru, musí si to tvrdo odpracovať. Vyjasni si s členmi tímu, že pracovná doba a dovolenka sú socialistické prežitky pre lajdákov.

  2. Mylne sa preceňuje angažovanosť a motivácia ľudí. Naopak, rozvíjaj u svojich podriadených odovzdaný prístup. V anketách obľúbenosti vraj vyhrávajú tí vedúci, ktorí svojim kolegom obohacujú o pracovnú tematiku medové týždne v Thajsku, nedeľné obedy a štedrovečerné hostiny. Takže zabezpeč mobily a prenosné počítače pre celý tím a nauč byť ľudí neustále on-line.

  3. Kto má čas sa po práci predvádzať v posilňovniach, behať po parkoch nebo vysedávať na pive s kamarátmi, má príliš mnoho energie a mal(a) by si mu rozhodne pridať prácu.

  4. Vieš, ako robiť talent manažment po korpirátsku? Schopným jedincom nalož toľko úloh, že začnú v práci pravidelne prespávať. Vraj si občas zdriemnu i v Googli, tak čo?

  5. Náročné úlohy s pondelkovým termínom u seba podrž aspoň do piatku popoludnia. Aspoň poznáš, kto je schopný dýchať pre firmu a na koho myslieť pri rozdeľovaní prémií. Porady tímu plánuj prednostne miesto obeda.

  6. Z firemných priestorov pomôž odstrániť všetky rušivé faktory. Žiadne kuchynky, kreslá, kaviarničky, záhradky, stolný futbal, ani fontánky na vodu.

  7. Utni hneď na začiatku akékoľvek diskusie v súkromnej rovine so svojimi podriadenými i medzi nimi navzájom.

  8. V prítomnosti nadriadených – a tak, aby si toho ostatní všimli – sa posmievaj návrhom na pružnú pracovnú dobu, čiastočné úväzky žien na materskej, firemné škôlky, home office pre dochádzajúcich a pod. Nie ste chránená dielňa, ale komerčná spoločnosť.

  9. Nevymäkni a nezabaľ to. Zatni zuby a vydrž do chvíle, kým tvoji ľudia prídu o všetkých kamarátov, koníčky a rozpadne sa im rodina. Vytrvalosť sa ti oplatí. Potom budú mať konečne čas už iba na prácu.

  10. Choď ľuďom príkladom v odovzdanom prístupe k životu a práci. Prémiovú zložku mzdy utrácaj za alkohol alebo iné antidepresíva. Na prvé jedlo dňa si skoč neskoro poobede cez ulicu do fastfoodu. Všade jazdi autom a taxíkom. Lístky do kina a do fitka nechaj prepadnúť. Každý rok si na Vianoce kúp nové tenisky na behanie – pretože nie je nikto, kto by ti inak darček po rokoch zanedbávania kamarátov chcel dať. Skús vydržať čo najviac darček nerozbaliť. Propaguj tabakový priemysel. Zabezpeč si poriadny pitný režim v počte šálok kávy, pretože vodu pijú lúzri. Proste sa staraj, aby Tvoji ľudia videli, že si ochotný pre firmu položiť vlastný život.

  Petr Moravec, Senior Tréner & Konzultant @ DEVELOR Czech

  Poraďte si s hybridnou prácou

  Stiahnite si náš e-book plný overených tipov od expertov.
  Zlepšite svoje fungovanie v hybridnom svete.