fbpx

Bezpečnosť – formovanie postoja

Date: 4. júla 2013 Category: ,

Kontaktujte nás!

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Safety_Awareness_Head

Náš program mení postoj zamestnancov k bezpečnosti pri práci a zavádza plánovací systém aktivít na analýzu a manažment rizika. Program vedie k vytvoreniu podmienok, ktoré minimalizujú riziko chybovosti a vzdeláva ľudí, aby rozmýšľali a konali spôsobom, ktorý bude predchádzať veciam, čo sa väčšinou riešia len dodatočne. 

PREČO NEROZPOZNÁVAME NEBEZPEČNÉ SITUÁCIE? Za každou nehodou stojí množstvo faktorov, príčin a dôvodov. Naše vnímanie nás často zradí. Je jednoduché nevšimnúť si niečo, čo nehľadáme……

STANOVILI SME SI CIEĽ, ktorý ide za hranice typického bezpečnostného školenia, konkrétne formovanie kultúry v spoločnosti. Pomáhame účastníkom pripustiť si, že pravidlá bezpečnosti sú pre nich a nie proti nim. Pomáhame im tiež porozumieť tomu, že za každou nehodou sú väčšinou ľudské chyby, ktoré možno eliminovať, ak venujeme veciam náležitú vedomú pozornosť a správanie.

PO SPRACOVANÍ SKORO FATÁLNYCH PRÍPADOV, sa účastníci oboznámia s reálnymi preventívnymi metódami ako riešiť neočakávané (krízové) situácie. Na konci programu si dajú individuálne dobrovoľné záväzky, ako zvýšiť bezpečnosť v ich bezprostrednom pracovnom prostredí.

Po skončení programu účastníci pochopia na vedomej úrovni, že za každou nehodou sú väčšinou ľudské chyby, ktoré možno eliminovať, ak venujeme veciam patričnú pozornosť a správanie.

Možné nadväzujúce programy

  • Bezpečnostný leadership
  • Bezpečnostná pochôdzka