fbpx

Inovatívne myslenie

Date: 4. júla 2013 Category: ,

Kontaktujte nás!

[contact-form-7 404 "Not Found"]
innovative-thinking2

Takmer v žiadnej spoločnosti nie je núdza o skvelé nápady, avšak počet inovácií dotiahnutých do úspešného konca, je minimálny. Účastníci na kurze porozumejú dnešenému trendu, kde sa kreatívny prístup jednoducho vyžaduje. Dostanú nástroje na vývoj moderných riešení, či už individuálne alebo v skupine a naučia sa, ako svoje nápady predať.

‘AK NIE SI PRIPRAVENÝ SPRAVIŤ CHYBU, NIKDY NEPRÍDEŠ S NIČÍM ORIGINÁLNYM’ – hovorí Sir Ken Robinson v nadväznosti na nepostrádateľnosť kreatívneho prístupu. Ako vďaka dobrému nápadu dosiahneme riešenie, ktoré vytvára hodnotu? Musí sa naraz prepojiť viacero faktorov: potrebné mozgové funkcie, odvaha myslieť inak, inšpirujúce a podporné prostredie a dobre riadený proces implementácie. Toto všetko je nevyhnutným predpokladom úspešnej inovácie.

ABY SME DOCIELILI ÚSPECH PRI INOVÁCII PROCESU, je dôležité vedome preveriť inovatívnu reťaz hodnôt spoločnosti. Pomocou brainstormingu, cez výber inovatívnej stratégie, od nápadu k predaju prvého riešenia. Špeciálnu časť venujeme metódam prezentácie riešení, prezentácii výhod/benefitov a tomu, ako o svojom riešení presvedčiť manažérov.

Po skončení programu budú účastníci schopní vedome prísť s novými nápadmi a návrhmi, prispieť k inovatívnejšiemu chodu spoločnosti vďaka uplatneniu nových metód riešenia problémov.

Možné nadväzujúce kurzy

  • Profesionálna prezentácia: príprava
  • Profesionálna prezentácia: realizácia