fbpx

Letová simulácia

Date: 4. júla 2013 Category: ,

Kontaktujte nás!

Meno a priezvisko

Email

Predmet správy

Text správy

Zadajte uvedený kód:

Fly-for-life

„Dámy a páni, vitajte na palube letu OS 1341 z Budapešti do Düsseldorfu. Náš let bude trvať približne 2 hodiny a počas jeho trvania prekročíme vzdušný priestor Slovenska, Českej republiky a Nemecka. V mene našej spoločnosti Vám prajem príjemný let.“

LET O ŽIVOT S BOEINGOM 737 je komplexná aktivita, kde si účastníci prostredníctvom zážitkového učenia otestujú svoje zručnosti v strategickom plánovaní, tímovú spoluprácu a prácu pod stresom  v predtým nezažitej situácii.

NEČAKANÉ A NÁROČNÉ SITUÁCIE sú momentom overenia schopností každého jednotlivca a tímu. Mnoho z nás si užíva holywoodske filmy s tématikou hrdinskej záchrany lietadla v nebezpečnej situácii. Ako však dokážeme reagovať, ak sa náš tím dostane do takejto situácie a pristátie lietadla, a teda prežitie tímu závisí na našich schopnostiach?

POČAS TOHTO VZRUŠUJÚCEHO SIMULAČNÉHO PROGRAMU sú pasažieri vtiahnutí do atmosféry prostredníctvom trénera v roli stewarda komerčného letu. Po priebehu boardingu a usadení sa v lietadle pozorujú vzlet. Po pár minútach letu steward oboznamuje cestujúcich so situáciou, ktorá sa vyskytla v kokpite – piloti boli indisponovaní otravou jedlom a lietadlo je momentálne ovládané autopilotom. Steward je neskúsený a závažný zdravotný stav pilotov si vyžaduje jeho plnú pozornosť. A teda lietadlo je v rukách pasažierov.

ABSOLVOVANÍM TEJTO AKTIVITY majú účastníci šancu preveriť svoju schopnosť spolupráce a strategického myslenia, a to prostredníctvom netradičnej a zábavnej formy tímovej aktivity. Prepojenie na pracovnú realitu v časti debriefingu pomôže účastníkom aplikovať nové poznatky v ich reálnych pracovných situáciách.

Po absolvovaní programu budú účastníci schopní zvýšiť účinnosť rozhodovania, spolupráce i komunikácie na osobnej, aj organizačnej úrovni.

Ďalšie súvisiace aktivity

  • Dobrodružstvo v Karibiku
  • Pašeráci automobilov – Havanská mafia
  • Manažment zmeny