fbpx

Agilné jednanie vo svete VUCA

 

Začali ste riešiť agilný projektový manažment, no celkom nefunguje? Chyba môže byť aj v postoji. Urobte krok späť a pomôžte manažérom uvedomiť si nevyhnutnú zmenu postoja, potrebného na zavedenie zmien v komplexnom prostredí.

Prečo jednať agilne?

Keď vezmeme do úvahy vývoj trendov v poslednom období, ktoré majú vplyv na ekonomiku, niet najmenších pochybností o tom, že žijeme vo svete VUCA.

Vo svete, ktorý popisujeme na základe prchavosti (Volatility), neistoty (Uncertainty), komplexnosti (Complexity) a nejednoznačnosti (Ambiguity).

Toto nové prostredie predstavuje nové výzvy a vyžaduje si nové riešenia, postojezručnosti od každého z nás.

Ak sa spoločnosti rýchlo neprispôsobia neustále sa meniacemu prostrediu v biznise, môžu očakávať veľké ťažkosti.

 

Agilná simulácia “výzva VUCA sveta”

Tréning ponúka veľmi pútavý a napínavý GAMIFIKOVANÝ PRÍSTUP, ktorý umožňuje účastníkom zažiť svet VUCA a naučiť sa techniky, ako zvládať výzvy, ktoré predstavuje.

Účastníci sú počas tréningu vystavení krízovej situácii, ktorá simuluje znaky sveta VUCA. Musia tak neustále plánovať, vykonávať a prehodnocovať svoje aktivity,  prispôsobovať sa nepredvídaným udalostiam a dbať pritom na spokojnosť zákazníka.

Prostredníctvom interaktívnych aktivít si tak účastníci nielen vyskúšajú nové agilné rutiny, ale najmä dostanú príležitosť sformovať si postoj k tejto téme.

Témy tréningu agilné jednanie vo svete VUCA:

Model VUCA Prime – vízia, jasnosť, porozumenie a agilita ako odpovede na výzvu sveta VUCA

Formovanie postoja k svetu VUCA – aké nastavenie potrebujú projektoví lídri? Zvedavosť, flexibilita, mentálna húževnatosť a nastavenie mentality „my“

Agilné nástroje a rutiny  retrospektívne stretnutie, časomiera, 50-dolárový test, nástenka KANBAN

Ako predať myšlienku – umenie presvedčivej prezentácie v pohnutých časoch

Manažéri, zamestnanci a talenty, ktorí chcú efektívnejšie zvládať výzvy vo svete VUCA.

12-15 účastníkov

Tréning agilného manažmentu na mieru

Naše tréningy, workshopy a komplexné programy prispôsobujeme aktuálnej situácii klienta. Napíšte nám cez formulár nižšie. Radi s vami preberieme všetko potrebné na to, aby sme spoločne posunuli agilnosť vašej organizácie o stupeň vyššie.

Zistite viac – napíšte nám!

Email (povinné)

Mobil

Vaša správa

Nie ste robot? Kliknite.Odoslaním súhlasíte so spracovaním uvedených osobných údajov spoločnosťou DEVELOR Slovakia s.r.o. pre účely reagovania na vašu požiadavku. Všeobecné zásady ochrany osobných údajov nájdete na tejto stránke.