j DEVELOR | Zazoomované na Insights - nadstavbová kapitola Interview
Zavrieť    

  DEVELOR Slovakia s.r.o.
  Krasovského 13
  851 01 Bratislava

  Všetky kontakty
  Kontaktujte nás    
  • Leadership a manažment
  • Postoj a nastavenie mysle
  • Predaj, vyjednávanie a starostlivosť o zákazníka
  • Osobná produktivita a komunikácia
  • Budovanie tímu a spolupráca
  • Diverzita, rovnosť a inklúzia
  • Assesment a diagnostika
  • HR konzulting a koučing
  • Všetky služby
  Individuálna diagnostika

  360-stupňová spätná väzba

  Individuálna diagnostika

  Development centrum

  Individuálna diagnostika

  Assessment centrum

  Organizačná diagnostika

  Happy At Work

  Organizačná diagnostika

  Analýza firemnej siete (CX-Ray)

  Nájdené medzi službami a riešeniami

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
  Všetky služby

  Nájdené medzi inými zdrojmi

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
  Prezrite si všetky zdroje

  Veľa našich klientov úspešne využíva ako rozvojový nástroj farebnú typológiu a pracuje s osobnostnými profilmi Insights. V rámci osobnostných profilov najčastejšie na tréningoch  využívame základnú a manažérsku nadstavbovú kapitolu.

  Tentokrát sme na našom podujatí „Raňajky s Develorom“ pre obchodných partnerov predstavili nadstavbovú kapitolu Interview. Táto kapitola na základe konkrétneho typu respondenta vygeneruje sadu otázok, ktoré možno využiť pri viacerých pracovných situáciách.

  Prešli sme si 8 základných Insights typov (Reformátor, Vedúci, Motivátor, Inšpirátor, Pomocník, Podporovateľ, Koordinátor a Pozorovateľ) a definovali ich kľúčové silné stránky ako aj slabiny, aby sme ich vedeli lepšie identifikovať pri individuálnych rozhovoroch. Účastníci vo dvojiciach si vyskúšali viesť rozhovor pomocou pripravených otázok pre konkrétny typ. Otázky si účastníci preformulovali tak, aby zneli pri rozhovore prirodzene. Otázkami sme mierili na rozpoznanie miery sebapoznania a hlavne akceptácie svojich slabých stránok. Cielili sme prípadnú „slepú škvrnu“ respondenta. Definovali sme si benchmarky voči ktorým sme porovnávali výpovede respondentov, aby sme ich vedeli ľahšie vyhodnotiť.

  Jeden účastník bol v roli človeka, ktorý vedie rozhovor a druhý  na základe svojho reálneho “farebného profilu” odpovedal na otázky a pritom nám odkrýval svoje skutočné pocity a myšlienky, ktoré prežíval alebo mu išli hlavou. Viacerí účastníci až pri tomto cvičení dodatočne docenili možnosť predprípravy sa na také interview prostredníctvom INSIGHTS Profilu. Za všetky jeden výrok účastníka:

  Aha, už chápem prečo sú tie otázky práve takto zostavené a kde nimi mierime. Zrejme by mi trvalo, kým by som ich práve takto naformuloval. Je to skutočne šikovná a efektívna príprava na rozhovor s konkrétnym človekom.“

  V záverečnej diskusii sme si zhrnuli hlavné situácie, kedy sa dá kapitola Interview využiť. Uvedené situácie identifikovali samotní účastníci eventu. Tu o našich výstupoch nájdete krátku prezentáciu.

  V prípade otázok kontaktujte senior trénerku Martinu Georgievovú.

  Poraďte si s hybridnou prácou

  Stiahnite si náš e-book plný overených tipov od expertov.
  Zlepšite svoje fungovanie v hybridnom svete.