j DEVELOR | Ako môžu lídri pracovať s mentálne a emočne vyčerpaným tímom
Zavrieť    

  DEVELOR Slovakia s.r.o.
  Krasovského 13
  851 01 Bratislava

  Všetky kontakty
  Kontaktujte nás    
  • Leadership a manažment
  • Postoj a nastavenie mysle
  • Predaj, vyjednávanie a starostlivosť o zákazníka
  • Osobná produktivita a komunikácia
  • Budovanie tímu a spolupráca
  • Diverzita, rovnosť a inklúzia
  • Assesment a diagnostika
  • HR konzulting a koučing
  • Všetky služby
  Individuálna diagnostika

  360-stupňová spätná väzba

  Individuálna diagnostika

  Development centrum

  Individuálna diagnostika

  Assessment centrum

  Organizačná diagnostika

  Happy At Work

  Organizačná diagnostika

  Analýza firemnej siete (CX-Ray)

  Nájdené medzi službami a riešeniami

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
  Všetky služby

  Nájdené medzi inými zdrojmi

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
  Prezrite si všetky zdroje

  DEVELOR zrealizoval komunikačnú kampaň so zameraním na líderšip. Cieľom kampane bolo upriamiť pozornosť na niektoré dôležité výzvy, ktorým v súčasnosti lídri čelia, a pomôcť klientom úspešne ich zvládnuť. 

  Fiktívna postava – Tomáš, Líder cestujúci v čase – sprevádza všetkých, ktorí sa do aktivity zapoja, výzvami príznačnými pre vedenie ľudí v roku 2021.

  Líder rieši problém vyčerpaného tímu

  V prvej výzve ste mali možnosť zoznámiť sa s tímom Cestovateľa v čase. Hovorí v nej o preťaženosti a vyčerpanosti tímu a symptómoch prejavujúcich sa za posledné mesiace.

  Kvalitná diagnostika, podpora mentálnej húževnatosti a dobré nastavenie pracovných povinností

  Po prečítaní prípadovej štúdie sme dospeli k nasledujúcim zisteniam:

  Naliehavý problém: Tím je fyzicky, emočne a mentálne vyčerpaný

  Líder by mal viac času venovať riešeniu fyzického a emocionálneho vyčerpania a únavy kolegov a toho, ako je nimi ovplyvnený ich pracovný výkon. V dokumente na konci článku nájdete výpočet symptómov, ktoré – ak ich zaregistrujete vo vašom tíme – naznačujú prítomnosť podobného problému.

  Odporúčanie pre lídrov: Počúvajte ľudí

  Následkom vyčerpania sa ľudia viac sťažujú. Líder by mal tieto sťažnosti (v spojení s inými faktormi) vnímať ako pozvanie do diskusie. Jeho ľudia hľadajú pomoc. Prvým krokom, ako im ju poskytnúť, je aktívne ich počúvať. Zastavte sa, klaďte otázky a dajte priestor na odpovede. Ďalšie podrobnosti a tipy nájdete v priloženom dokumente.

  Odporúčanie pre HR: Pomôžte manažérom s dôležitými rozhovormi

  HR môže pri riešení tohto problému zohrať veľmi dôležitú úlohu. V takýchto situáciách môže ich pomoc lídrom spočívať v tom, že im poradia, ako rozhovory na pracovisku viesť efektívne, v prípade potreby sa ich aj zúčastnia. Mali by tiež pre tím zabezpečiť potrebnú diagnostiku a riešenia pre ďalší vývoj – či už v podobe pravidelných pulzných prieskumov s cieľom mať aktuálne informácie o situácii, tréningu mentálnej húževnatosti alebo pomoci pre zefektívnenie práce na diaľku či v hybridnom nastavení. Mnohokrát všetky tieto súčasti je vhodné zlúčiť do komplexného programu rozvoja lídrov.

  Ako na vedenie vyčerpaného tímu nazerajú dvaja skúseni tréneri?

  S Pavlínou Moudrou a Denisom Bulejkom sme sa rozprávali o situácii, ktorej čelí líder v prípadovej štúdií. Nahrávku špeciálneho vydania podcastu Debríf si môžete pozrieť nižšie, alebo si rozbor situácie a tipy od Pavlíny a Denisa vypočujte na svojej obľúbenej podcastovej platforme.

  Čo má manažér robiť, keď tím stráca tímového ducha?

  V druhej výzve Líder cestujúci v čase čelí rozkladu tímu. Podrobnejšie sa o nej dozviete na tejto stránke. Zároveň, ak na nej zanecháte svoj e-mail, dostanete súvisiace riešenia so všetkými výzvami.

  Ak v súčasnosti čelíte vo vašom tíme alebo organizácii problémom podobným tým vyššie, povedzte nám o nich v kontaktnom formulári tu.

  Stiahnite si tipy na prácu s vyčerpaným a vystresovaným tímom v PDF

  Zanechajte svoj e-mail nižšie. Automaticky vás pridáme do série e-mailov od lídra cestujúceho časom a stiahnete si PDF s niekoľkými tipmi.


   Súvisiace články