j DEVELOR | Môže byť bývalý top manažér dobrým trénerom mäkkých zručností?
Zavrieť    

  DEVELOR Slovakia s.r.o.
  Krasovského 13
  851 01 Bratislava

  Všetky kontakty
  Kontaktujte nás    
  • Leadership a manažment
  • Postoj a nastavenie mysle
  • Predaj, vyjednávanie a starostlivosť o zákazníka
  • Osobná produktivita a komunikácia
  • Budovanie tímu a spolupráca
  • Diverzita, rovnosť a inklúzia
  • Assesment a diagnostika
  • HR konzulting a koučing
  • Všetky služby
  Individuálna diagnostika

  360-stupňová spätná väzba

  Individuálna diagnostika

  Development centrum

  Individuálna diagnostika

  Assessment centrum

  Organizačná diagnostika

  Happy At Work

  Organizačná diagnostika

  Analýza firemnej siete (CX-Ray)

  Nájdené medzi službami a riešeniami

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
  Všetky služby

  Nájdené medzi inými zdrojmi

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
  Prezrite si všetky zdroje

  Veľmi často sa komunikuje, že cesta za kariérou trénera mäkkých zručností, kouča či konzultanta, vedie cez pozíciu bývalého top manažéra z korporátu s úžasným CV a mnohoročnými skúsenosťami s preukázateľným úspechom. Ale je to skutočne tak?

  Top manažér sa jedného dňa rozhodne, že už nepotrebuje nikomu dokazovať, aký je dobrý a doručovať firme a jej partnerom očakávané čísla. Povie si, že má dosť bohatých skúseností, o ktoré sa chce deliť so svetom a chce fungovať na báze externého poradcu a trénera. Zvyčajne naozaj hľadáme manažéra, ktorý má viacročné skúsenosti v korporátnych firmách. Vychádzame z predpokladu, že zručnosť viesť druhých ľudí musí mať náš tréner zažitú na vlastnej koži. Podobne ako bicyklovať, plávať, či tancovať sa nedá naučiť z príručky, aj my dúfame, že skúsenosti nadobudnuté v praxi, budú veľmi osožné pre potenciálnych účastníkov tréningov. Takýto tréner potom pôsobí dôveryhodne a autenticky. Aj preto našimi trénermi nemôžu byť absolventi škôl bez praxe. Svojim klientom garantujeme, že tréneri DEVELORU sú trénermi druhej generácie. Znamená to, že predtým než sa stali trénerom, konzultantom či koučom, boli úspešní vo svojom predchádzajúcom povolaní manažéra či predajcu.

  Top manažéri sa k nám v dosť veľkom počte naozaj hlásia a väčšina mojich kolegov má práve takúto históriu. U mnohých z nich to však nakoniec vypálilo tak, že kariéra trénera bola len prechodným miestom, kým si hľadali ďalšiu pracovnú príležitosť v ich segmente. Zvyčajne ich nová rola trénera zaskočila v tom, že je to ďaleko menej o nich a oveľa viac o samotných účastníkoch tréningov. Často ich tiež prekvapí fakt, že vedieť niečo robiť a vedieť o tom hovoriť, sú veľmi rozdielne veci. Nehovoriac o tom, že by ešte mali účastníkov pri aplikácii tých vedomostí podporovať.

  Nie sú to teda naučené techniky, či len samotná manažérska skúsenosť. Je to to, čo človeku ostane, keď mu vezmete tituly a ostane len sám sebou. Vždy ho totiž môže nejaký účastník zaskočiť a konfrontovať jeho tvrdenia a poznanie s  jeho vlastným. Ak to má len naučené, tak to neustojí, čo je často pre ego bývalého manažéra nepríjemné a vezme prvú možnú príležitosť na návrat do korporátneho sveta. Skúsenosť s rolou trénera je však pre neho obohatením a rozhodne si tým svoje CV nepokazí.

  Tých pár, čo sa v roli trénera nájde a ostane, to prijme ako súčasť svojej identity a potom ešte viac žiari. Ako vybrúsený diamant.

  Pravda je taká, že to či ako tréner zaujmete alebo nie, tkvie vo vašej osobnosti. Čo vyžarujete? Na akú úroveň poznania ste sa dostali? Aké sú vaše vlastné príbehy, vlastné presvedčenia? Čo ste ochotný dať do sveta účastníkov tréningu. Čím a ako inšpirujete? Ako blízko sa k účastníkom dostanete? Tí najlepší tréneri majú najzaujímavejšiu svoju vlastnú osobnosť, ktorá je autentická. Takýto tréner sa nebojí postaviť pred ľudí a ísť s vlastnou kožou na trh. Ostať pred nimi nahý, teda pravdivý, úprimný, skutočný…čo môže znamenať aj zraniteľný.

  Nemôže sa oprieť o svoju vizitku, či rešpekt vzbudzujúcu stoličku vo vysokej hierarchii organizačnej štruktúry, na ktorú bol automaticky zvyknutý v korporátnej firme.

  Môže byť teda bývalý top manažér dobrým soft skills trénerom? Odpoveď ani nie je v tom, čo robil v minulosti, ale skôr kým sa stal a nakoľko je motivovaný nie svietiť svojim svetlom na iných, ale ho v nich zažínať.

  To je dôvod, prečo takmer na každej webovej stránke poradensko-konzultačnej, či vzdelávacej firmy nájdete otvorenú pozíciu senior trénera, či konzultanta. Pretože všetci práve takýto diamant hľadajú. Či už je v surovej alebo vybrúsenej forme.

  Ak ste náhodou top manažér a už vás vaša práca nestimuluje, skúste si prácu u nás a zistite, či je to váš vysnívaný prístav. A ak sa náhodou ukáže, že to bol len odrazový mostík k inej práci, ktorá vám je viac súdená, vedzte, že trénerská skúsenosť vás veľmi obohatí a navždy budete vedieť ako sa učia dospelí, ako dobre vyzerať pred flipchartom, či ako si zostaviť pútavú prezentáciu….čo rozhodne nie je málo.

  Martina Georgievová, Senior Trénerka & Konzultantka @ DEVELOR Slovakia

  Poraďte si s hybridnou prácou

  Stiahnite si náš e-book plný overených tipov od expertov.
  Zlepšite svoje fungovanie v hybridnom svete.