j DEVELOR | Lídri budúcnosti
Zavrieť    

  DEVELOR Slovakia s.r.o.
  Krasovského 13
  851 01 Bratislava

  Všetky kontakty
  Kontaktujte nás    
  • Leadership a manažment
  • Postoj a nastavenie mysle
  • Predaj, vyjednávanie a starostlivosť o zákazníka
  • Osobná produktivita a komunikácia
  • Budovanie tímu a spolupráca
  • Diverzita, rovnosť a inklúzia
  • Assesment a diagnostika
  • HR konzulting a koučing
  • Všetky služby
  Individuálna diagnostika

  360-stupňová spätná väzba

  Individuálna diagnostika

  Development centrum

  Individuálna diagnostika

  Assessment centrum

  Organizačná diagnostika

  Happy At Work

  Organizačná diagnostika

  Analýza firemnej siete (CX-Ray)

  Nájdené medzi službami a riešeniami

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
  Všetky služby

  Nájdené medzi inými zdrojmi

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
  Prezrite si všetky zdroje
  Manažovanie komplexnosti a vedenie vo VUCA svete

  Svet a biznis sa stávajú náročnejšími na navigáciu, a to čoraz rýchlejšie. Stabilná situácia a jasné súvislosti príčina-následok (tzv jednoduché prostredie) sú realitou minima firiem. Oveľa viac spoločností je komplikovaných, kde na každú otázku je viacero možných odpovedí.

  A rastúci počet organizácií, či ich častí, je komplexných. V komplexnom prostredí vzťah príčinnej súvislosti vieme nájsť iba spätne, správne odpovede vopred neexistujú.

  Vyrovnanie sa so svetom VUCA (prchavosť, neistota, zložitosť, nejednoznačnosť) je výzvou pre každého, kto má dnes zodpovednosť za riadenie.

  Vedenie komplexných organizácií a riešenie komplexných problémov, obzvlášť v prostredí neustálej neistoty a zmeny, si žiada rastové myslenie a zručnosti adaptívneho leadershipu.

  Insight 1

  Nastavenie mysle je rozhodujúce

  Čo je dôležitejšie vo vedení – schopnosti alebo myslenie? Ťažisko rozvoja leadership zručností musí prejsť od techník k definovaniu nového nastavenia mysle lídrov. To prinesie manažérom schopnosť zvládať zložitosť a neistotu. Rastové myslenie je základnou výbavou, a to nielen pre lídrov, pre všetkých.

  Ľudia s rastovým myslením sú poháňaní výzvami, zlyhanie chápu ako odrazový mostík pre rast a oslavujú úspech iných.

  Druhým základom výbavy je odvaha – schopnosť riskovať a zodpovedať za činy. Odvaha sa prejaví len v prostredí psychologickej bezpečnosti, kde sa ľudia neboja povedať názor a pýtať sa aj “hlúpe” či kritické otázky.

  Ako majú lídri vybudovať kultúru rastového myslenia a psychologického bezpečia? Iba ak ich myslenie je vhodne nastavené a ak konajú. Práve na to sa zameriavame v našich programoch pre lídrov.

  Insight 2

  Zručnosti budúcnosti

  Model VUCA prime vyžaduje, aby sa lídri zamerali na budovanie vízie (Vision), porozumenia (Understanding), jasnosti (Clarity) a agility (Agility). Tie im pomôžu zvládnuť a prekonať skľučujúce a paralyzujúce dopady VUCA sveta.

  Zručnosti lídrov rozvíjame rôznymi offline a online programami. Vzdelávacie programy založené na hrách (game-based learning) pomáhajú účinne upriamiť pozornosť lídrov na oblasti, ktoré sú dôležité pre úspech. Programy Výzva VUCA sveta a Misia Mars angažujú účastníkov a vytvárajú pocit naliehavosti, ktorý aktivuje ich snahu o rozvoj.

  Insight 3

  Manažérske rutiny podporujú udržateľnosť

  Zodpovedaním otázky „Prečo sa mám meniť?“ pomáha vytvoriť vhodné nastavenie mysle ľudí voči zmene. Preto rozvojové programy začíname tréningovými blokmi so zameraním na zmenu postojov.

  Druhá dôležitá otázka je „Ako sa správať po novom?“ Na to odpovedáme štruktúrovaným rozvojom relevantných líderských zručností.

  Najhoršie, čo sa môže stať, je motivovať a vyškoliť lídrov a hodiť ich do systému, kde nemajú priestor uviesť nové myslenie a rutiny do praxe. Preto musí byť nastavený alebo prehodnotený Leadership Operating Model (LOM) – súbor očakávaných rutín činností pre určitú skupinu manažérov. Ten zodpovie otázku pre vedúcich pracovníkov: „Aké rutiny mám so svojimi ľuďmi robiť?“

  Naše služby súvisiace s leadershipom budúcnosti

  Prezenčný tréning
  Virtuálny tréning

  Motivácia 3.0 – vnútorná sila

  Manažovať zamestnancov neznamená len sledovať, či sú v kancelárii. Motivovať ľudí neznamená len nastavovať ciele a odmeny. Motivovať znamená vytvárať také podmienky, v ktorých ľudia odvedú ...

  Súvisiace články

  Potrebujete pomôcť so zručnosťami lídrov budúcnosti?

  Pozhovárajme sa a vytvorme vhodné riešenie pre vás.
  Zanechajte nám svoj kontakt a čoskoro sa vám ozveme.