j DEVELOR | Leadership inšpirovaný Amundsenom a Scottom
Zavrieť    

  DEVELOR Slovakia s.r.o.
  Krasovského 13
  851 01 Bratislava

  Všetky kontakty
  Kontaktujte nás    
  • Leadership a manažment
  • Postoj a nastavenie mysle
  • Predaj, vyjednávanie a starostlivosť o zákazníka
  • Osobná produktivita a komunikácia
  • Budovanie tímu a spolupráca
  • Diverzita, rovnosť a inklúzia
  • Assesment a diagnostika
  • HR konzulting a koučing
  • Všetky služby
  Individuálna diagnostika

  360-stupňová spätná väzba

  Individuálna diagnostika

  Development centrum

  Individuálna diagnostika

  Assessment centrum

  Organizačná diagnostika

  Happy At Work

  Organizačná diagnostika

  Analýza firemnej siete (CX-Ray)

  Nájdené medzi službami a riešeniami

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
  Všetky služby

  Nájdené medzi inými zdrojmi

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
  Prezrite si všetky zdroje

  Pracujete na manažérskej pozícii v nadnárodnej korporátnej spoločnosti? Pravdepodobne máte za sebou nejaký tréning manažérskych zručností a v tom lepšom prípade dokonca aj Leadership akadémiu pozostávajúcu z viacerých modulov.

  Vytvoriť a facilitovať tréning, ktorý by budúcim, či novovymenovaným manažérom sprostredkoval skúsenosť, ako byť čo najlepší manažér, nie je vôbec ľahké. No my sa výziev nebojíme a vďaka rastovému mysleniu ich chápeme ako príležitosti a radi prekonávame naše hranice.

  V DEVELORe sme sa zamýšľali, ako takýto program urobiť pre účastníkov čo najatraktívnejšie a zároveň, aby učenie malo aj dlhodobí dopad. Jednoznačne sme sa zhodli, že zážitkové učenie zasadené do konkrétneho príbehu prevereného časom je tá najefektívnejšia forma. Precvičovať poskytovanie spätnej väzby na vymyslených príkladoch a dávať spätnú väzbu v kontexte konkrétneho príbehu, sú dve veci. Pri precvičovaní spätnej väzby na vymyslených príkladoch nie ste emočne zaangažovaný, v dôsledku čoho je vaše počínanie viac racionálne a logické. Jednoducho máte nad situáciou príliš veľký nadhľad.

  Ak putujete s hlavným hrdinom – vžívate sa doňho – viete aj emočne precítiť čomu čelí a potom ste v situácii, kde máte nejako reagovať – Vaše emócie môžu dať tej skúsenosti oveľa väčšiu reálnosť a aj vaše učenie má oveľa silnejší efekt.

  A tak sme sa nechali v DEVELORe inšpirovať výnimočným príbehom pretekov o prvenstvo na Južný pól, ktoré rozpútali Robert Falcon Scott a Roland Amundsen. Tento skutočný príbeh z roku 1911 má prekvapivo veľa paralel s dnešným svetom a výzvami, ktorým čelia manažéri v korporátnom svete :

  • je rozdiel, či si plníte svoj sen (a teda máte vlastnú víziu), alebo ste na daný job boli najatí a plníte víziu niekoho iného
  • je rozdiel, ak súperíte s niekým, kto má technologický náskok a nepomerne viac zdrojov k príprave aj výbave expedície (tento rozdiel môže vyvolávať zdanlivú výhodu, čo však vôbec nemusí platiť, ako sa ukázalo aj na príbehu Amundsena)
  • rozličný leadership štýl vytvorí rozličnú atmosféru a účastníci našich tréningov môžu porovnať, čo im viac vyhovuje a aj dopad na výkon a následne aj na výsledky
  • podobne ako dnešní manažéri aj Amundsen aj Scott čelili rôznym nepredvídateľným situáciám, ktoré nielen preverili ich prípravu, ale aj schopnosť riešiť vzniknuté problémy, či schopnosť správne sa rozhodovať
  • a v neposlednom rade obaja polárnici museli vedieť vytvoriť team spirit a udržiavať morálku členov tímu na vysokej úrovni aj vtedy, keď sa tímu vôbec nedarilo a keď externé podmienky skutočne preverili ich odhodlanosť splniť svoje ciele.

  To, čomu v dnešnom svete čelia manažéri je práve fakt, že musia robiť rozhodnutia a niekedy nevidia priamy dopad svojich rozhodnutí veľmi dlho a niekedy je príliš neskoro, aby na nich niečo zmenili. Tréning sme vystavali tak, že simulujeme výpravu dvoch tímov na pomyselný Južný pól. Oba tímy si tak musia naplánovať svoju cestu, minúť sponzormi alokované zdroje na nákup psov a potravín a tiež definovať si stratégiu postupu. Až s odstupom času vidia dopad každého jedného rozhodnutia. Získavajú tak veľmi cennú spätnú väzbu, ktorej úžitok vedia okamžite uplatniť.

  Počas svojho putovania oba tímy plnia rozmanité úlohy, ktorých náročnosť je rôzne ohodnotená. Situácie predvídateľné, sa striedajú s tými, ktoré sa nedajú odhadovať s príliš vysokou pravdepodobnosťou (ako napr. počasie) a ktoré môže skrížiť plány výpravy.

  Tréning sprostredkúva výnimočné dobrodružstvo, kedy si účastníci môžu porovnať vlastné rozhodnutia s tými, ktoré urobili Scott a Amundsen a nechať sa inšpirovať nie len silnými príbehmi oboch veľkých lídrov, ale aj počínaním svojich kolegov. Tréning tak ponúka esenciu všetkého, čím dnešný manažér žije.

  Program poskytuje vysokú variabilitu – či už sa zameriavame na potenciálnych či novovymenovaných manažérov, alebo stredných manažérov až po členov boardu, ktorým spoločný zážitok pomáha vytvoriť väčšiu mieru vzájomnej dôvery. V závislosti od postavenia manažérov je rozdiel v miere komplexnosti, hĺbky a náročnosti spätnej väzby, ktorú dáva lektor na počínanie účastníkov. Tiež vo zvolení samotných aktivít podľa toho, či majú mať skôr strategickejšiu, alebo taktickejšiu operatívnejšiu povahu.

  Podobná variabilita je aj v zameriavaní sa na konkrétne manažérske, či leadership  kompetencie, ktoré chceme posilniť. Môžeme sa sústrediť napr. na motiváciu, delegovanie a poskytovanie spätnej väzby, prípadne na nábor členov do tímu, zvládanie emočne vyhranených rozhovorov, až po manažovanie konfliktov. Záleží na tom, čo firma u svojich manažérov chce aktuálne posilniť.

  Ak vás táto téma zaujala a máte záujem o demo ukážku daného programu, neváhajte nás kontaktovať na barbora.malikova@develor.com

  Martina Georgievová, Senior Trénerka & Konzultantka @ DEVELOR Slovakia

  Poraďte si s hybridnou prácou

  Stiahnite si náš e-book plný overených tipov od expertov.
  Zlepšite svoje fungovanie v hybridnom svete.


   Súvisiace články