j DEVELOR | Efektívny tréning alebo dúfanie v zázrak?
Zavrieť    

  DEVELOR Slovakia s.r.o.
  Krasovského 13
  851 01 Bratislava

  Všetky kontakty
  Kontaktujte nás    
  • Leadership a manažment
  • Postoj a nastavenie mysle
  • Predaj, vyjednávanie a starostlivosť o zákazníka
  • Osobná produktivita a komunikácia
  • Budovanie tímu a spolupráca
  • Diverzita, rovnosť a inklúzia
  • Assesment a diagnostika
  • HR konzulting a koučing
  • Všetky služby
  Individuálna diagnostika

  360-stupňová spätná väzba

  Individuálna diagnostika

  Development centrum

  Individuálna diagnostika

  Assessment centrum

  Organizačná diagnostika

  Happy At Work

  Organizačná diagnostika

  Analýza firemnej siete (CX-Ray)

  Nájdené medzi službami a riešeniami

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
  Všetky služby

  Nájdené medzi inými zdrojmi

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
  Prezrite si všetky zdroje

  Pokiaľ budú ľudia najdôležitejšou hodnotou pre biznis – a my veríme, že sú – bude učenie a rozvoj neoddeliteľnou súčasťou biznis života v každej organizácii.

  Naši kolegovia trávia drahocenný čas na tréningoch či online školeniach a  spoločnosti na to míňajú množstvo peňazí.

  Mnohí sa pýtajú, či tréning napĺňa očakávania. To však záleží na tom, aké očakávania sme si stanovili.

  Čo od tréningu skutočne očakávať?

  Čo čakáte od tréningu? Čo myslíte, ako skutočne napomáha cielenej zmene správania?

  Známa Brinkerhoffova štúdia dokazuje, že v klasickom tréningovom prostredí 85% účastníkov nedokáže po ukončení tréningu zaviesť nové správanie do praxe dlhodobo. Pod klasickým prostredím rozumieme „jednorázový samostatný tréning“ bez ohľadu na to, či ide o tréning naživo alebo online. Čo to znamená? To, že 10 z 12 účastníkov je na tréningu zbytočne.  Títo ľudia nie sú produktívni a iba pre 15% účastníkov má tréning dlhodobý efekt. Povedali by ste, že 15%-ná návratnosť peňazí investovaných do tréningu je dostatočná? Myslíme si, že je to ďaleko pod očakávaniami.

  Tento fakt znepokojuje lídrov a HR profesionálov. Mnoho tréningových spoločností zareagovalo na túto výzvu tým, že sa snažia vytvoriť vzrušujúcejšie a zábavnejšie tréningové prostredie. Hoci to môže účastníkom vytvárať pekný zážitok, nestačí to pre zefektívnenie učenia. Hlavný dôvod neúspechu tréningov musíme hľadať inde.

  Tréning zlyháva pred a hlavne potom, ako sa uskutoční

  Aby sme pochopili, ako môže tréning vygenerovať oveľa väčšiu hodnotu pre biznis, musíme najprv pochopiť, prečo  zlyháva.

  20% zlyhaní tréningu nastáva kvôli nedostatočnej príprave a nejasným očakávaniam. Na základe štúdií je iba 10% neúspechu spôsobených tréningovým obsahom alebo nekompetentnosťou trénera. Najväčším dôvodom je však nedostatok následných krokov, alebo ako to nazývame, chýbajúca podpora implementácie (často používané “follow-up aktivity”), ktorá by mala nasledovať po tréningu. Cieľom tejto podpory vo vzdelávaní je dosiahnuť dlhodobú zmenu správania, a tým najviac ovplyvniť obchodné výsledky.

  Rozšírte učenie

  Keď rozumieme, čo sú dôvody neúspechu, aká by mala byť teda odpoveď na nefungujúce tréningy? Na základe zistení Brinkerhoffovej štúdie sa domnievame, že úspešný proces učenia sa nezačína samotným tréningom, ale dávno predtým, než ľudia prekročia prah tréningovej miestnosti, či vstúpia do lobby virtuálneho tréningu. A určite sa ani nekončí rozlúčkou na jeho konci.

  Koncept DEVELOR X-Learning (Extended Learning, tzn. Rozšírené učenie) e správnou odpoveďou na túto výzvu. Rozširujeme učenie v čase a do hĺbky.

  Od uvedomenia k implementácii

  Aby sme zabezpečili maximálny dopad na učenie, sprevádzame našich účastníkov 7-krokovou cestou vzdelávania, kde každý krok má definovanú úlohu a účel. Od zvyšovania povedomia účastníkov a získavania záväzku na rozvoj počas samotného tréningu, až po implementáciu a dlhodobé udržanie zmeny správania. Poskytujeme tak cielené a na mieru upravené metódy akjo dosiahnuť rozvojové ciele.

  Kombinujte synchrónne a asynchrónne prvky učenia

  Pri navrhovaní cesty učenia (z angl. Learning Journey) vedome kombinujeme synchrónne a asynchrónne prvky, či už ide o implementáciu online alebo offline. Synchrónnymi prvkami sú samotné vzdelávacie podujatia, pri ktorých sa skupina účastníkov súčasne v rovnakom čase zapája do učenia pod vedením trénera alebo facilitátora. Asynchrónne učenie zasa umožňuje účastníkom prístup k materiálom a precvičovanie svojich zručností kedykoľvek, keď je to pre nich vhodné.

  Navyše, očakávané výsledky rozvojového procesu dokážeme odmerať. Naši spoločnosti DEVELOR využívajú metódt Kirkpatrickovej metodiky plánovania a hodnotenia, aby zabezpečili požadovaný výsledok.

  Premyslené a štruktúrované využívanie prístupu X-learning garantuje, že rozvojový program prináša konkrétne biznis výsledky a prispieva k tomu, že tréningová intervencia nesie spoločnosti skutočnú merateľnú hodnotu.

  Ak vás zaujíma 7-kroková vzdelávacia cesta alebo ďalšie detaily o tom, ako využívame X-learningový prístup, kontaktujte nás.

  Poraďte si s hybridnou prácou

  Stiahnite si náš e-book plný overených tipov od expertov.
  Zlepšite svoje fungovanie v hybridnom svete.