Ako sa orientovať v dnešnom polarizovanom svete, kde sme zahltení dátami, konfliktnými či zavádzajúcimi informáciami? Kedy zažívame udalosti, ktoré sú pre nás úplne nové, mapu cesty si vytvárame v procese a musíme sa čo najlepšie rozhodovať? Ako zvládať polarizovaných kolegov, ktorí nechcú počúvať a rešpektovať názor iných a vedie to k nie zrovna ideálnej nálade na pracovisku?
Na našej virtuálnej káve prvýkrát predstavíme náš úplne nový produkt „Atlantída – Labyrint perspektív“ externým profesionálom rozvoja a vzdelávania a zároveň tak otestujeme prvotné reakcie. Budete pri tom?
Účastníci sa v úlohe bádateľov vydávajú do horúceho Grécka na objavnú cestu, na ktorej hrozí nielen riziko vysokých teplôt ale aj zapálených diskusií.
Program predstavuje výzvy tímu, ktorý bol zostavený na určitý projekt a musí sa dokázať zladiť, aby tak dosiahol svoje ciele v predtým nezažitej situácii. Vyzdvihuje silu kolektívneho múdra a úsilia pri riešení komplexných otázok. Vybaví zručnosťami „pop-up lídra“, t.j. akéhokoľvek člena tímu, ktorý musí byť pripravený „vyskočiť“ a prevziať úlohu lídra na základe konkrétnej situácie, vyžadujúcej špecifickú expertízu, zručnosť alebo postoj.
O čom bude virtukáva:
Predstavíme vám celkový koncept tréningu a kľúčové kompetencie. Zameriame sa na jednu z nosných kompetencií „sense-making“, ktorého súčasťou je schopnosť kriticky myslieť. Sense-making vnímame ako nadstavbu kritického myslenia a využívame ho v prevažne nezažitých, nových situáciách, kedy potrebujeme interpretovať komplexné informácie a nájsť v nich „zmysel”, aby sme spravili čo najlepšie rozhodnutie. V tomto procese je kľúčové kolektívne úsilie a schopnosť pracovať s rôznymi perspektívami.
Len tak na okraj – jednoduchý preklad výrazu „sense-making“ do slovenčiny je veľká výzva – máte tip? Spýtame sa vás na virtukáve… a odhalíme našu definíciu.
Spoločne si zodpovieme nasledovné otázky:
- Pre koho je tréning určený a čo je jeho cieľom
- Na ktoré kompetencie sa zameriava a prečo sú v dnešnom svete dôležité
- Na akom príbehu je tréning vystavaný, aká niť ho prepája
- Čo si z neho účastníci prostredníctvom zážitku odnesú
Piatkovým podujatím vás prevedú:
Zmena: Kvôli presunu termínu tréningu Jitku Dužekovú na káve zastúpi Martin Kunc
Jana Polláková | Konzultantka
Jana je konzultantka, ktorá sa dlhodobo venuje vývoju nových rozvojových programov, postavených na zážitku a príbehu. Stojí za vývojom obľúbených programov Leadership inšpirovaný Amundsenom a Misia na Mars – Adaptívny leadership. Labyrint perspektív je novinka v našom portfóliu, na ktorej pracovala v posledných mesiacoch.
Juraj Surma | Tréner, kouč, mentor
Jurajova špecializácia sú zmeny tímov, organizácií a jednotlivcov. Pri svojej práci sa viac ako často stretáva s polarizovanými tímami, ktoré sú rozdelené na väčšinu a menšinu, na názorové prúdy, na strany, ktoré sa nevedia navzájom zmieriť a spoločne dosahovať výkon. Polarizáciu v tímoch nevníma ako niečo, čo sa nemá riešiť, ale niečo, na čo neexistuje dosť nástrojov, ktoré môžu pomôcť tímom a ich lídrom tento jav riešiť.
Martin Kunc | Tréner, kouč, product owner
Martin stál ako product owner pri zrode všetkých troch tréningov, inšpirovaných pútavými príbehmi. Atlantídu – Labyrint perspektív vníma ako program, ktorý bude mať zásadný dopad na schopnosť riešiť komplexné problémy vo firmách aj spoločnosti. Počas Kávy prinesie svoju perspektívu lídra a zarámcuje obsah do biznisového kontextu. Ako sám hovorí „lídri budúcnosti by sa mali inšpirovať múdrosťou, ktorá pretrvala v čase a vedieť ju premostiť na výzvy moderného sveta.“
Poraďte si s hybridnou prácou
Stiahnite si náš e-book plný overených tipov od expertov.
Zlepšite svoje fungovanie v hybridnom svete.