j DEVELOR | Ako odhaliť potenciál
Zavrieť    

  DEVELOR Slovakia s.r.o.
  Krasovského 13
  851 01 Bratislava

  Všetky kontakty
  Kontaktujte nás    
  • Leadership a manažment
  • Postoj a nastavenie mysle
  • Predaj, vyjednávanie a starostlivosť o zákazníka
  • Osobná produktivita a komunikácia
  • Budovanie tímu a spolupráca
  • Diverzita, rovnosť a inklúzia
  • Assesment a diagnostika
  • HR konzulting a koučing
  • Všetky služby
  Individuálna diagnostika

  360-stupňová spätná väzba

  Individuálna diagnostika

  Development centrum

  Individuálna diagnostika

  Assessment centrum

  Organizačná diagnostika

  Happy At Work

  Organizačná diagnostika

  Analýza firemnej siete (CX-Ray)

  Nájdené medzi službami a riešeniami

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
  Všetky služby

  Nájdené medzi inými zdrojmi

  • Napíšte prosím aspoň 3 znaky do vyhľadávania.
  Prezrite si všetky zdroje

  Ako odhaliť potenciál

  Niet divu, že hľadanie talentov v korporácii je v dnešnej dobe veľmi dôležité, ak nie kritické. Spôsob, akým k talentom pristupujeme a ako ich identifikujeme však nie je zďaleka ideálny. Talenty by sa mali náležite školiť a lídri by mali za tento proces prevziať zodpovednosť.

  Pri identifikácii talentov sa dnes väčšinou berie do úvahy výkonnosť a vzťah talentov s ich manažérmi. Keď však odmeriame potenciál talentu vhodným spôsobom, môžeme v spoločnosti dosiahnuť oveľa lepšie výsledky.

  Je veľmi dôležité informovať talenty, že môžu v programe talentov participovať a dať im možnosť rozhodnúť sa, či sa chcú alebo nechcú zúčastniť. Ak sa talent rozhodne naskočiť na vlak, manažéri sa v procese musia naplno angažovať. Taktiež sa odporúča, aby prevzali zodpovednosť za tréningové programy, aby sa zbytočne nemíňali peniaze a čas spoločnosti ako aj konkrétneho talentu.

  DEVELOR vyvinul spoľahlivé komplexné riešenie pre program manažmentu talentov (dizajn riešenia a jeho doručenie). Ide o objektívny systém, ktorý garantuje adekvátny výber talentov a ľudí s vysokým potenciálom a zameriava sa na ich rastový potenciál.

  V zásade ide o niekoľkostupňový proces identifikácie a výberu talentov. Pozostáva z nasledovných desiatich krokov a poskytuje tak jednoduchý kontrolný zoznam.

  1. Definícia cieľov programu, zamerania a obsahu
  2. Definícia krokov procesu výberu talentov
  3. Príprava a vývoj nástrojov výberu
  4. Komunikácia programu v rámci spoločnosti
  5. Nominácia kandidátov a vyhodnotenie žiadostí (PREDVÝBER č. 1)
  6. Online test CAPTain (PREDVÝBER č. 2)
  7. AC/Assessment Center (FINÁLNY VÝBER)
  8. Rozhodnutie o vybraných kandidátoch
  9. Spätná väzba kandidátom
  10. Program rozvoj talentov

  Mnohokrát spoločnosti realizujú výber talentov bez toho, aby šli do potrebnej hĺbky a uvedomenia,“ hovorí Réka Greff, senior špecialistka na diagnostické nástroje spoločnosti DEVELOR International. “Bez dostatočnej skúsenosti sa často chytia do pasce a snažia sa riešiť výber talentov vlastnými silami. Následkom toho vynechajú dôležité kroky alebo aspekty procesu, čo ohrozuje úspech budúceho programu talentov. Kolegovia, ktorých identifikovali len na základe ich výkonnosti, nemusia preukázať žiaden ďalší rast, zatiaľ čo ostatní, s výrazným rastovým potenciálom, ostávajú skrytí a nepovšimnutí.“ dodáva Réka.  

  Úspech procesu je závislý od viacerých faktorov, napríklad od jasne definovaných cieľov programu talentov. Dôležité je tiež vypracovať detailný projektový aj komunikačný plán v rámci celého procesu. Veľmi užitočné je zaangažovať a vytrénovať lokálny manažment, ktorých sa proces týka. Vďaka tomu bude jednoduché dôkladne nadizajnovať štandardizované nástroje výberu (CAPTain Online ideálny pracovný profil, cvičenia do Assessment Centra a hodnotiace nástroje). Rovnako dôležité je vykonať konzistentné a objektívne vyhodnotenie a poskytnúť konštruktívnu spätnú väzbu kandidátom – aj tým, ktorí neboli vybraní.

  V prípade, že dostanú nevhodnú spätnú väzbu, motivácia ambicióznych a nadšených kolegov, ktorí nakoniec do programu talentov neboli vybraní, môže byť vážne podkopaná. Preto je aj v tomto ohľade dôležitá konzultácia s odborníkmi,” poznamenáva Réka Greff.

   “Vďaka talentom vyhrávame zápas, no majstrovstvá vyhrávame vďaka tímovej spolupráci a inteligencii,” povedal kedysi Michael Jordan, renomovaná hviezda NBA a vystihol tak celkom dobre podstatu. Aby sa z vašich talentov stali kľúčoví hráči biznisu v dlhodobom horizonte, je potrebné trénovať ich tímovo. Celý proces musia supervízovať ich manažéri, ktorí sú ochotní sa v tejto veci angažovať.

  Pre viac informácií ohľadne programu rozvoja talentov DEVELORU nás kontaktujte.

  Poraďte si s hybridnou prácou

  Stiahnite si náš e-book plný overených tipov od expertov.
  Zlepšite svoje fungovanie v hybridnom svete.


   Súvisiace články